foto Tomáš Černý

Alexandr Minajev

 • Herec
 • Alexandr Minajev se narodil v Kazovce na Sibiři. Vystudoval režii a herectví na Státní akademii divadelních umění. V Moskvě měl i stálé angažmá, kde ztvárnil desítky rolí až do roku 2000, kdy se přestěhoval do Česka, kde začal režírovat a hrát. Spolupracoval s brněnským HaDivadlem,  Na Fidlovačce, Nosticovo divadlem, Stavovským divadlem, režíruje a hraje v pražském divadle V Celetné aj. Byl také pedagogem na divadelní akademii JAMU v Brně. Do širokého povědomí diváků se dostal díky roli Hrihorije v nekonečném seriálu Ulice, kde účinkoval celých šest let.

  Inscenace Činoherního studia ANTRÉ:

  NĚCO ZATAJIT

  VÝBĚR DALŠÍCH DIVADELNÍCH ROLÍ:

  NÁRODNÍ DIVADLO PRAHA - Kupec benátský. DIVADLO V CELETNÉ - Hamlet. A STUDIO RUBÍN - Kennedyho děti. DIVADLO NA FIDLOVAČCE - Noc bláznů, Hostinec u kamenného stolu aj.

  PŘED KAMEROU:

  Advokát 8 (2011 TV seriál RU), Anglické jahody (2008 film ČR, SK), Uzavřená společnost (2008 film ČR), Panic je nanic (2005 film ČR), Sklapni a zastřel mě (2005 film ČR), Ulice (2005 TV seriál ČR), Fricasse (2003 film ČR). Úplný přehled účinkování ve filmu a v televizi najdete na ČSFD.